Uchwała Krajobrazowa

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

1.03.2022 weszła w życie uchwała  sprawie ustalenia zasad i warunków sytuowania na terenie Gminy Izabelin obiektów małej architektury, tablic reklamowych i urządzeń reklamowych oraz ogrodzeń, ich gabarytów, standardów jakościowych oraz rodzajów materiałów budowlanych, z jakich mogą być wykonane, tzw. uchwała krajobrazowa, która wprowadziła m.in. zakaz umieszczania nośników reklamowych na ogrodzeniach.

Zgodnie z uchwałą wszystkie reklamy i szyldy znajdujące się obecnie na ogrodzeniach muszą zostać usunięte, najpóźniej do 1.03.2023 r.

Zmiany zaczęliśmy od siebie, zdejmując banery z ogrodzeń gminnych nieruchomości. Zachęcamy do takich porządków wszystkich mieszkańców.

Na potrzeby egzekwowania zapisów uchwały wykonana została fotoinwentaryzacja istniejących nośników reklamowych. Opracowane zostały także dedykowane ulotki z najważniejszymi informacjami o uchwale.

Dodatkowo, od lipca pracownicy Wydziału Architektury i Planowania Przestrzennego ruszyli w teren. Informują i edukują reklamodawców o możliwościach i ograniczeniach wynikających z zapisów uchwały.

Wszystkich, którzy planują montaż nośników reklamowych na terenie naszej gminy, zachęcamy do kontaktu z pracownikami Wydziału Architektury i Planowania Przestrzennego, tel. 22 722 89 36, e-mail: krajobraz@izabelin.pl 

 

Przypominamy, że opłata za nielegalny nośnik reklamowy o wymiarach 1m2 x 2 m2 (typowy banner) to 132 zł/ dzień kary.

Pełny tekst uchwały dostępny jest pod adresem: http://edziennik.mazowieckie.pl/WDU_W/2022/1604/akt.pdf 

Poniżej zamieściliśmy ulotki informacyjne dotyczące uchwały. Zachęcamy do zapoznania się z ich treścią.

 

Zapraszamy na stronę internetową dedykowaną uchwale: www.uchwalakrajobrazowa.izabelin.pl 

 

 Chcesz wiedzieć, jak powstawała izabelińska uchwała krajobrazowa ? Archiwum informacji znajduje się pod adresem: http://www.bip.izabelin.pl/art,799,uchwala-krajobrazowa 

Autor: Aneta Iwan

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:Urząd Gminy Izabelin
Data utworzenia:2022-07-12
Data publikacji:2022-07-12
Osoba sporządzająca dokument:Aneta Iwan
Osoba wprowadzająca dokument:Anna Sikorska
Liczba odwiedzin:2083