Załatw sprawę urzędową elektronicznie

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Drodzy Mieszkańcy,

Przypominamy o możliwości załatwiania spraw urzędowych drogą elektroniczną. Dzięki profilowi zaufanemu lub kwalifikowanemu podpisowi elektronicznemu możecie Państwo korzystać z wielu usług online na wielu portalach urzędowych. Takimi portalami są między innymi:

Profil zaufany

jest bezpłatny i można go założyć bez wychodzenia z domu, jeśli jest się posiadaczem konta bankowego z dostępem do bankowości elektronicznej lub za pośrednictwem innego przedsiębiorcy, który ma zgodę na potwierdzanie profilu zaufanego. Obecnie jest to możliwe w poniższych bankach/przedsiębiorstwach:

a grafice przedstawiono 10 logotypów w 2 rzędach banków oraz firm, które umożliwiają potwierdzenie profilu zaufanego. Pierwszy rząd od lewej: T-Mobile, PKO Bank Polski, inteligo, Santander Consumer Bank, Bank Pekao. Drugi rząd od lewej: mBank, ING Bank Śląski, envelo, Millenium Bank, Alior Bank,Więcej informacji: Jak w szybki i prosty sposób założyć profil zaufany: https://pz.gov.pl

Podpis elektroniczny

jest płatny (w odróżnieniu od profilu zaufanego) i można go zakupić u jednego z dostawców. Listę dostawców można znaleźć na stronie Narodowego Centrum Certyfikacji.

Więcej informacji: Dostawcy kwalifikowanych podpisów elektronicznych: https://www.nccert.pl/uslugi.htm 

 

Autor: Agnieszka Woźniak

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:Urząd Gminy Izabelin
Data utworzenia:2020-03-18
Data publikacji:2020-03-18
Osoba sporządzająca dokument:Agnieszka Woźniak
Osoba wprowadzająca dokument:Anna Sikorska
Liczba odwiedzin:3499